pátek 16. října 2015

Na látce záleží... DIY šatečky

I když venku krásně poletují kapky promíchané s probarveným listím a dvounožcům je nejlépe s knihou u krbu, narazila jsem při úklidu v adresáři zvatném FOTO na jednu hodně letní záležitost.

Látka je jednoduše řečeno vynikající, úžasná, nebeská.
Mám ji doma deset let, z prvního výtvoru (tady, psal se rok 2005) už je hadr na prach (máme to ale luxusní hadry na prach).
Druhý výtvor je nesmrtelný, nejoblíbenější a stále nositelný, jen délka je aktuálně už nad kolena, v pase stále sedí (to ty plíny na začátku). tady
Třetí výtvor je jako nový. tady
Čtvrtý vám dnes představím, hit letošního léta, nošený vždy a všude.
Pátý už nebude, protože nezbyla ani nit.


Ještě zpátky k látce: pokud si koupíte triko ve fashion řetězci a pak si objednáte designovou látku na e-shopu, řeknete si: "To je panečku rozdíl...!" Pokud si však sáhnete na tuto látku, řeknete si: "To je neskutečné! "
Můžete šít jako bůh, mít nejlépe padnoucí střihy, ale jakmile tomu všemu nebude odpovídat kvalita látky, veškerá snaha přijde vniveč. Máte-li látku, kterou nechcete ani sundat, jak je příjemná, která má úžasný vzor a barvu, stačí jednoduchý střih a všichni se za vámi budou otáčet.Teď už ale k těm našim šatečkám. Původně jsem z toho chtěla udělat topík nebo tílko, ale Val se dožadovala šatečků a ideálně ještě bez ramínek. Nakonec jsou šatečky s ramínky, přeci jen na kolo a lezení po stromech praktičtější.

Látky prostě víc nebylo, šatečky nemohly být do A ani delší a už ani dole založené :))


Látka: tenký bavlněný úplet
Slavné designerské jméno bylo za ním, po těch letech si ho však nepamatuji.
Koupeno v kamenném obchodě v Praze par excellence, cena byla nebesky vysoká. Vztaženo ke kvalitě rozhodně odpovídající a v konečném důsledku i výhodné (nerozpadlo se to, nevytahalo po první sezóně ani po druhé, ani po třetí... a za těch deset let jsem v tom opravdu nikoho nepotkala :))

Střih: ušito na principu pouzdrové sukně (viz tady), šíře u nás byla dána látkou. 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, vaše milé komentáře mě inspirují k dalšímu tvoření a sdílení :)