pondělí 14. září 2015

Revize softshellek po jedné sezóně - DIY softshellky pro děti

Rozmazleni létem, chystáme se na podzimní vrstvení, na chlad a vlhko, které zalézá až do morku kostí a několik dalších hodin se nechce pusti.
Pro maminčin klid a dětskou bezstarostnost podzimně zimní softshelleky.


Materiál
Zimní softshell + bavlněný náplet, oboje koupeno vloni na Unuodesign.
Aktuálně u nich probíhá hromadná objednávka na zimní softshell za výhodnější ceny (200 Kč/m).

Základní spotřeba
Šíře ca 150, délka = délka kalhot +  přídavky na záložky dole a v pase.


Moje spotřeba
Chtěla jsem, aby nám pár let vydržely (2-3 roky), jsou tedy delší. Růžové s patentem se podhrnují, zelené mají dole záložku, tak aby šla časem popustit, aktuálně alespoň nenasákávají odspodu.

Zelené jsem objednávala pro velikost ca 122/128 (7 let) - 1m , stačilo by 0,8m (barva limetková)
 - mají zdvojená kolena
 - záložka dole je 10 cm


Růžové pro velikost 110/116 (5let) - 0,7 m (barva světle růžová)
- nohavice se podhrnujíStřih 
Podle oblíbených kalhot (tepláků). 
Udělala jsem si před léty střih na kalhoty ca 4-5 let, který různě obměňuji, zvětšuji, upravuji, rozšiřuji, prodlužuji, ruzně měním šířku nohavic. Vždy poměřuji s aktuálními dobře padnoucími kalhotami apod. Co je potřeba hlídat je sed, aby nebyl ani moc dlouhý ani krátký, aby při dřepu dobře seděly a nelezla záda.
V pase softshellek je náplet s navlečenou gumou. Místo nápletu v pase leze použit cokoli, třeba staré triko, i slabší plátýnko, kterým se pak provleče guma.  Jen zahnout a udělat tunýlek s gumou, jde také, ale bude to moc objemné a nebude tak příjemné na nošení. Náplet krásně sedí a příjemně hřeje.


Švy
Stačí sešívat klasickým stehem ---------, není třeba okraje začišťovat, netřepí se. Středové švy prošívám ještě jednou shora, stejně tak vnitřní šev (nebo část švu) v rozkroku. Švy pak rozhodně ani při sebevětším skoku či dovádění neprasknou.Praní
V původním plánu byly trochu zemitější barvy, z čistě praktcikých důvodů. Neb tak uvažuje asi většina planety, byly v době mé objednávky vyprodané. Nakonec tedy zvítězily světlé tóny. Z limetkové je Šimča úplně unešený. Vlastně by ty kalhoty nosil kdykoli a kdekoli, kdyby se v tom materiálu dalo vydržet. :))) 

Zelené už prolezly kde co i bahnité skluzavky sjely. Jen tak do pračky a eko prostředek to nedal. Chce to trošku předrbnout před pračkou. 
S růžovými problém s praním zatím nebyl, ještě ale nepřišly řádně zaneřáděné.

Sušení
Softshell sám je suchý coby dup.
Bavlněný náplet, protože je to náplet kvalitní s vysokou gramáží a ještě ho podporuje provlečená guma si dávají trochu na čas. No zkrátka, nelze počítat, že když to hodíte večer do pračky, ráno to bude redy. Je tedy dobré mít v záloze ještě jedny nepromokavky a nebo se hutnému nápletu obloukem vyhnout. My milujeme náš krásný modro tyrkysový náplet a nevzali bychom se ho :)))Na plné čáře u nás vyhrály zelené softshellky. Spokojenost oboustranná nejvyšší.
Můj malý mínus bod za světlou barvu a praní, úplně maže, dorovává, převyšuje Šimčovo nadšení z limetkové.
Úzké růžové s patentem dole při nošení s kotníkovými zimními botami divně sedí.  Pro malé děti, kterým člověk asistuje u oblékání dobrý, ale jak chodí děti už do školky a oblékají se sami je to zbytečná komplikace. Jako by toho na podzim a v zimě nebylo na oblékání dost, ještě si dole rovnat nohavice. Nebo to prostě neřeší tím pádem se to všechno shrne nad kotníkem a co mělo být důkladně zahalené je spíš odhalené Přemýšlím o tom, že letos buť spodní náplety odstřihnu úplně nebo podkasané prošiju... Val vloni přešla na ponožky a legíny a punčocháče nosí jen v krají nouzi, tzn. vidím to spíš na první variantu.

 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, vaše milé komentáře mě inspirují k dalšímu tvoření a sdílení :)